0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Mūsų rankomis sušildytas medis
Jums ir Jūsų namams

0

Termiškai apdoroto medžio lentos

 
Publikuota: 2017-10-30

Termo mediena – tai mediena apdorota karščiu(180-215°C). Terminis apdorojimas negrįžtamai pakeičia medienos savybes, bet į gerąją pusę. Todėl mediena tampa daug atsparesnė drėgmei, puvimui, grybeliui, į ją neįsigeria drėgmė, o ir estetinis vaizdas tikrai geras. Nuo seno ugnimi apdorota mediena naudojama lauke, po atviru dangumi, o stulpai, kasami į žemę, prieš tai būdavo apdeginami lauže.


TERMINIO APDOROJIMO SĄLYGOJAMI POKYČIAI:
• Suskaidoma hemiceliuliozė (cukraus dariniai), todėl medienoje nelieka medžiagų, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai. Sunaikinamos visos bakterijos.
• Medienos drėgmė sumažėja iki 4-6%, susitraukusios medžio poros prastai sugeria vandenį, todėl žymiai pagerėja lentų stabilumas ir termoizoliacinės savybės.
Iš spygliuočių medienos pasišalina arba sudžiūna sakai, todėl medienos paviršius būna švarus ir besakis.
• Nelieka jokių kenksmingų medžiagų, todėl termomediena yra ekologiška ir saugi naudojant ir buityje, ir statybose.
Po terminio apdorojimo mediena pagal savo struktūrą tampa labai panaši į atogrąžų medžių. Tačiau produkcijos iš atogrąžų medžių mūsų rinkoje beveik neįmanoma nusipirkti, o be to, ji yra itin brangi. Tuo tarpu termomediena, nepaisant jos išskirtinių savybių ir kokybės, dėl atsiradusio technologinio proceso tapo prieinama visiems. Nemažiau svarbus yra ir faktas, kad termiškai apdorota mediena, turėdama tokias pat savybes ir atsparumą aplinkos poveikiui, kaip ir atogrąžų mediena, lenkia pastaruosius savo estetinėmis charakteristikomis. Trumpai tariant, termiškai apdorota mediena yra vienu lygiu aukštesnė, nei elitinių tropinių rūšių mediena, bet kainuoja kur kas mažiau.
 
smart foreash